środa, 3 grudnia 2014

Jak zostać lekarzem? Kilka wskazówek


Ukończenie studiów medycznych to dzisiaj praktycznie jedyna droga to absolutnie pewnej pracy po studiach. Inne kierunki, nawet tak elitarne jak ekonomia czy prawo, też w jakimś procencie generują bezrobotnych. Jeśli jednak ukończy się studia medyczna, to od razu po nich ma się pewną pracę. Stąd wiele osób pyta: jak zostać lekarzem? Spieszę z pomocą - poniżej kilka wskazówek.

Po pierwsze już na poziomie gimnazjum musisz się niezwykle przykładać do nauki trzech przedmiotów: biologii, chemii i fizyki. Co prawda, niektóre Uniwersytety Medyczne zezwalają na wzięcie pod uwagę podczas rekrutacji matematyki zamiast fizyki, ale... to się co chwila zmienia. Raz można tak zrobić, raz nie - nie wiadomo, jak to będzie wyglądało w Twoim roczniku.

Aby dostać się na Uniwersytet Medyczny (a to logiczne, że aby zostać lekarzem trzeba się na takowym znaleźć i takowy skończyć), trzeba uzyskać wyniki z matury rozszerzonej z chemii i biologii oraz podstawowej fizyki na poziomie średnio 90. procent.

Kierunek na studiach medycznych, który należy wybrać, to lekarski. Wszystkie inne (oprócz stomatologicznego) są mniej "elitarne" i nie zapewniają równie dobrej płacy.

Studia medyczne trwają 5 lat + rok stażu, który jedna jest płatny. Podczas trwania studiów, studenci odbywają liczne praktyki, a także wybierają specjalizację - najpierw ogólną (na przykład chirurgia), a potem zawężają swój wybór (na przykład chirurgia plastyczna).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz